Hazine Yorumu
22.02.2019
Önceki gün Güney Afrika Rand'ında görülen sert değer kaybı ve FED’in yayınladığı son toplantı tutanaklarına göre bu yıl faiz artışı olabileceği beklentisinin artmasıyla yükselen USD/TL paritesi dün 5,30-5,34 bandında işlem gördü ve günü 5,30 seviyesi ile tamamladı. Tahvil piyasasında ise işlem hacmi önceki güne göre gerileyerek 800 milyon TL civarında olurken, işlemlerin uzun vadeli kıymetlerde yoğunlaştığı izlendi. Hemen hemen her vadede faizlerin sınırlı yükseldiği günde 2 yıllık gösterge tahvil faizi  önceki güne göre değişmeyerek %18,71, 10 yıllık gösterge tahvil bileşik faizi ise 1 baz puan yükselişle %15,37 seviyesinden günü tamamladı. TL likidite tarafında ise TCMB 13 milyar TL’lik repo dönüşüne karşın 24 milyar TL’lik haftalık repo ihaleleri açtı ve toplam fonlama tutarı 74 milyar TL olurken, ortalama fonlama maliyeti ise değişmeyerek %24,00 seviyesinde oluştu. Bugün yurt içinde kapasite kullanım oranı ve imalat güveni açıklanacakken, yurt dışı tarafta ise  Euro Bölgesinde TÜFE verileri ile FOMC üyelerinin konuşmaları takip edilecek. Tahvil piyasasında bugün sınırlı satıcılı seyrin devamı beklenebilir.  
 
Makale Listesine Dönmek İçin Tıklayınız..
Piyasa verileri 15 dakika gecikmelidir

YASAL UYARI

BIST(Borsa İstanbul) isim ve logosu 'Koruma Marka Belgesi' altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayımlanamaz.Veriler FOREKS tarafından sağlanmaktadır.


Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.


© S&P Dow Jones Indices LLC 2014. All rights reserved.