Hazine Yorumu
13.08.2018
Oynaklığın çok yüksek olduğu haftanın son işlem gününde Türkiye-ABD ilişkilerinden kaynaklanan haber akışının etkisi ile TL cinsi varlıklarda satıcılı seyir izlendi. USD/TL paritesi gün içerisinde 6,80 seviyesini görse de 6,40 seviyesinden haftayı tamamladı. Tahvil piyasasında ise faizler bu hafta yapılacak olan Hazine ihaleleri öncesinde yükselerek 2 yıllık gösterge tahvil bileşik faizi %24,80, 10 yıllık gösterge tahvil bileşik faizi ise %22,11 seviyesinden günü tamamladı. TL likidite tarafında TCMB 90 milyar TL’lik haftalık repo ihalesi açarken, gün sonunda ağırlıklı ortalama fonlama maliyeti %17,80 seviyesinde gerçekleşti. Hafta sonu yaşanan gelişmeler sebebiyle TCMB bu sabah finansal piyasaların etkin işleyişinin desteklenmesi ve bankalara likidite yönetiminde esneklik sağlanması amacıyla çeşitli kararlar aldı. Bugün Hazine Müşteşarlığı’nın düzenleyeceği 12.08.2020 vadeli sabit kuponlu kıymetin ilk ihracı takip edilecekken, döviz ve tahvil piyasasında volatilitenin yüksek olması beklenebilir.
 
Makale Listesine Dönmek İçin Tıklayınız..
Piyasa verileri 15 dakika gecikmelidir

YASAL UYARI

BIST(Borsa İstanbul) isim ve logosu 'Koruma Marka Belgesi' altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayımlanamaz.Veriler FOREKS tarafından sağlanmaktadır.


Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.


© S&P Dow Jones Indices LLC 2014. All rights reserved.