Hazine Yorumu
31.07.2018

ABD’de dün bekleyen konut satışları verisi %0,9 ile beklentilerin üzerinde açıklanırken, verinin piyasalar üzerinde önemli bir etkisi olmadı. ABD doları dün global bazda değer kaybederken, kredi derecelendirme kuruluşu Fitch’in bankalara ilişkin açıklamalarının da etkisi ile TL diğer gelişmekte olan ülke para birimlerinden negatif ayrışarak değer kaybetti. Bu çerçevede USD/TL paritesi 4,90 seviyesinin üzerini test ederken, tahvil piyasasında faizler tüm vadelerde sınırlı olarak yükseldi ve 2 yıllık gösterge tahvil bileşik faizi %20,57, 10 yıllık gösterge tahvil bileşik faizi ise %18,41 seviyesinden günü tamamladı. TL likidite tarafında TCMB 4 milyar TL’lik haftalık repo ihalesi açarken, gün sonunda ağırlıklı ortalama fonlama maliyeti %17,75 seviyesinde gerçekleşti.Bugün ABD’de kişisel tüketim harcamaları ve tüketici güven endeksi verileri açıklanacak. Tahvil piyasasında yeni günde mevcut seviyelerin korunması beklenebilir.

Makale Listesine Dönmek İçin Tıklayınız..
Piyasa verileri 15 dakika gecikmelidir

YASAL UYARI

BIST(Borsa İstanbul) isim ve logosu 'Koruma Marka Belgesi' altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayımlanamaz.Veriler FOREKS tarafından sağlanmaktadır.


Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.


© S&P Dow Jones Indices LLC 2014. All rights reserved.