Tarih: 21/01/2020
Haberin Adı : BASIN BÜLTENİ-Kotra Sigorta, sektörde bir yeniliğe daha imza atıyor
Kotra Sigorta’dan yapılan açıklama ile, artık GES’ler için Güç Aşımına (Demant Sorunu), Şebeke Güç Kesintilerine, Dağıtım Şirketi İflası gibi sorunların neticesinde yapılacak masraflara ve güneşlenme eksikliklerine teminat sağlandığı duyuruldu. Kotra Sigorta Genel Müdürü Osman TÜKEN, uzun süredir sürdürdükleri ürün geliştirme çalışmaları sonunda Güneş enerjisi yatırımcılarını finansal baskı altına alan bu risklere karşı koruma sağladıklarını ifade etti. Müşterilerinden gelen geri bildirimler doğrultusunda sigortalanabilir riskleri daha kolay belirleyebilmek için Kotra Sigorta bünyesine Enerji Sistemleri Mühendisi istihdam ettiklerini ve bu sayede yatırımcıların sorunlarını daha net belirleyebildiklerini bildirdi. Aynı zamanda bu gelişme sonrası müşterilerinin yaşadıkları hasarlar için kendilerine daha teknik hizmet sunabildiklerini de iletti. Son derece rekabetçi fiyatlar ile sundukları sigorta ürünleri içerisinde alınacak bu yeni sigorta teminatlarının, yatırımcılara ek bir külfet getirmediğini bildirdi ve finans kuruluşlarına karşı yatırımcıların elini güçlendirdiklerini de sözlerine ekledi. Osman Tüken sözlerini Kotra Sigorta’nın yenilenebilir enerji sistemlerinin destekçisi olduğunu belirterek ve sağladıkları teminatların sektöre hayırlı olmasını dileyerek bitirdi.
Diğer Haberlere Buradan Ulaşabilirsiniz..
Piyasa verileri 15 dakika gecikmelidir

YASAL UYARI

BIST(Borsa İstanbul) isim ve logosu 'Koruma Marka Belgesi' altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayımlanamaz.Veriler FOREKS tarafından sağlanmaktadır.


Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.


© S&P Dow Jones Indices LLC 2014. All rights reserved.