Tarih: 21/01/2020
Haberin Adı : Hazine, kuponsuz bono ihalesinde ROT dahil 2 milyar TL satış yaptı
Hazine ve Maliye Bakanlığının TL cinsinden 3 ay (91 gün) vadeli kuponsuz bono ihalesinde net satış 398,8 milyon TL gerçekleştirildi. İhale öncesi yapılan 1,6 milyar TL ROT satışla birlikte toplam satış tutarı 1 milyar 998,8 milyon TL'ye ulaştı. Bilgi Notları: - İhalede satışların nominal tutarı 408 milyon TL oldu. - İhaleye 3 milyar 858,7 milyon TL nominal teklif geldi. - İhalede bileşik faiz en düşük %9,50 ortalama %9,59, en yüksek %9,76 oldu. - İhalede basit faiz ortalama %9,26 seviyesinde geldi. - İhalede minimum 97,698 TL, ortalama 97.736 TL fiyat oluştu. - Tahvil ihalesinde satılan kağıtlar 22 Ocak 2020 Çarşamba günü ihraç edilecek. - İlk kez ihraç edilen tahvilin geri ödemesi 22 Nisan 2020'deolacak.
Diğer Haberlere Buradan Ulaşabilirsiniz..
Piyasa verileri 15 dakika gecikmelidir

YASAL UYARI

BIST(Borsa İstanbul) isim ve logosu 'Koruma Marka Belgesi' altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayımlanamaz.Veriler FOREKS tarafından sağlanmaktadır.


Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.


© S&P Dow Jones Indices LLC 2014. All rights reserved.