Tarih: 21/01/2020
Haberin Adı : UBS dördüncü çeyrekte karını yüzde 129 artırdı
UBS 2019 yılının son çeyreğinde net karını yüzde 129 oranında artırdı. 2019 yılının tamamında ise net kar yüzde 5 azaldı. Ancak UBS, ultra düşük faiz oranları ve varlıklı müşteriler için artan rekabet nedeniyle karlılık hedeflerini düşürdü. Banka yaptığı açıklamada çekirdek sermaye getiri oranı için hedefiniyüzde 12-15 aralığında teshit ederken, maliyet/gelir rasyosunun 2022'ye kadar yüzde 75-78 aralığında olacağını öngördüb. Geçen yıl çekirdek sermaye getiri oranı (RoCET1) yüzde 12,4 maliyet/gelir oranı yüzde 80,5 olmuştu.
Diğer Haberlere Buradan Ulaşabilirsiniz..
Piyasa verileri 15 dakika gecikmelidir

YASAL UYARI

BIST(Borsa İstanbul) isim ve logosu 'Koruma Marka Belgesi' altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayımlanamaz.Veriler FOREKS tarafından sağlanmaktadır.


Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.


© S&P Dow Jones Indices LLC 2014. All rights reserved.