Tarih: 11/09/2019
Haberin Adı : ANALİZ-Petrol Fiyatları(Yatırım Finansman Menkul Değerler)
Yatırım Finansman Menkul Değerler ( http://www.yfas.com.tr ) Tarafından Hazırlanan Analiz: "AMERİKAN TİPİ HAM PETROL (WTI): ABD ve Çin arasındaki görüşmelerde ilerleme kaydedildiğinin belirtilmesi dün ham petrol fiyatları üzerinde yükseliş potansiyeli tetiklemişti. Dün Amerikan Petrol Enstitüsü'nün açıkladığı ham petrol stokları ise 7,2 milyon varil oranında azalış kaydederek ham petrolde yukarı yönlü eğilimi arttırdı. Ancak ham petrol fiyatları üzerinde Abu Dhabi'de düzenlenen Dünya Enerji Kongresi'nden gelen açıklamalar sonrasında hareketlilik arttı. Irak Petrol Bakanı aylarca aşırı üretimden sonra OPEC üretim kesintilerine derhal uyacaklarını açıklarken, ABD Enerji Enformasyon İdaresi tarafından petrol fiyatı tahmini 3 dolar olarak aşağı yönlü revize edildi. Bu gelişme sonrasında ham petrolde oluşan aşağı yönlü baskıda 57,50 desteğini öncelikli olarak izliyoruz." ****** Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırımdanışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti,aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyenbankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum vetavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerinedayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. *******
Diğer Haberlere Buradan Ulaşabilirsiniz..
Piyasa verileri 15 dakika gecikmelidir

YASAL UYARI

BIST(Borsa İstanbul) isim ve logosu 'Koruma Marka Belgesi' altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayımlanamaz.Veriler FOREKS tarafından sağlanmaktadır.


Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.


© S&P Dow Jones Indices LLC 2014. All rights reserved.