Tarih: 13/06/2019
Haberin Adı : ANALİZ-Haftalık Menkul Kıymet İstatistikleri(Ziraat Yatırım)
Ziraat Yatırım Menkul Değerler ( http://www.ziraatyatirim.com.tr ) Tarafından Hazırlanan Analiz Raporu: "Haftalık Menkul Kıymet İstatistikleri TCMB tarafından açıklanan haftalık menkul kıymet istatistiklerine göre, yurtdışı yerleşik kişiler 27 Mayıs - 31 Mayıs haftasında, hisse senetlerinde 66mn dolarlık net alış, DİBS'te ise 48mn dolarlık net alış yaptılar. Buna ek olarak, ÖST'de aynı haftada 7mn dolarlık net satış gerçekleşmiştir. Dolayısıyla, yabancıların 27 Mayıs - 31 Mayıs haftalık işlemleri 107mn dolar net alış olarak gerçekleşmiştir. Ramazan Bayramını kapsayan 03 - 07 Haziran haftasında ise hisse senetlerinde 55mn dolarlık net alış, DİBS'te ise 129mn dolarlık net satış yaptılar. Buna ek olarak, ÖST'de aynı haftada 4mn dolarlık net alış gerçekleşmiştir. Dolayısıyla yabancıların 03 Haziran - 07 Haziran haftalık işlemleri 70mn dolar net satış olarak gerçekleşmiştir. Yılbaşından beri ise 07.06.2019 tarihi itibarıyla hisse senedinde 716mn dolarlık alış, DİBS'te ve ÖST'de ise sırasıyla 2.732mn dolar ve 135mn dolarlık net satış olmak üzere toplamda 2.152mn dolarlık çıkış yaşanmıştır. 07 Haziran itibarıyla, yurtdışı yerleşiklerin tahvil-bono piyasasındaki payı %11,0 iken hisse senedi piyasasında %64,5 seviyesindedir." ****** Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırımdanışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti,aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyenbankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum vetavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerinedayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. *******
Diğer Haberlere Buradan Ulaşabilirsiniz..
Piyasa verileri 15 dakika gecikmelidir

YASAL UYARI

BIST(Borsa İstanbul) isim ve logosu 'Koruma Marka Belgesi' altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayımlanamaz.Veriler FOREKS tarafından sağlanmaktadır.


Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.


© S&P Dow Jones Indices LLC 2014. All rights reserved.