Hazine Yorumu
02.01.2019
Haftanın ilk, yılın son işlem gününde tüm piyasalarda beklendiği gibi oldukça sakin bir seyir izlendi. Döviz piyasasında gelişmekte olan ülke para birimleri ABD Dolarına karşı karışık bir seyir izlerken, Türk Lirası 5,29 seviyesinden yaptığı kapanış ile gün sonunda en çok değer kaybeden para birimi oldu. Tahvil piyasasında ise işlem hacmi önceki güne göre hafif yükselerek 796 milyon TL olurken, faizler tüm vadelerde sınırlı geriledi. Bu çerçevede, 2 yıllık gösterge tahvil bileşik faizi değişmeyerek %19,73, 10 yıllık gösterge tahvil bileşik faizi ise 7 baz puan düşüşle %16,42 seviyesinden günü ve yılı tamamladı. TL likidite tarafında ise TCMB 3 milyar TL’lik repo dönüşüne karşın 1 milyar TL’lik haftalık repo ihalesi açarken ayrıca gün sonunda gecelik vadede de %25,50 faiz oranıyla 4 milyar TL fonladı. İhale sonrası toplam fonlama tutarı 109 milyar TL’ye, ortalama fonlama maliyeti %24,06 seviyesine yükseldi. Bugün yurt içi ve yurt dışı piyasalarda açıklanacak önemli bir veri bulunmazken tahvil piyasasında düşük hacim ile faizlerde yatay seyir beklenebilir. 
 
Makale Listesine Dönmek İçin Tıklayınız..
Piyasa verileri 15 dakika gecikmelidir

YASAL UYARI

BIST(Borsa İstanbul) isim ve logosu 'Koruma Marka Belgesi' altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayımlanamaz.Veriler FOREKS tarafından sağlanmaktadır.


Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.


© S&P Dow Jones Indices LLC 2014. All rights reserved.