Hazine Yorumu
28.11.2018
Veri gündeminin sakin olduğu günde, enflasyona dair olumlu beklentiler ve ekonomide cari fazla verilmeye devam edileceği beklentileri ile USD/TL paritesi 5,22-5,26 arasında dar bantta işlem gördü. Türk Lirası, gün içinde dolara karşı değer kazansa da kapanışta kazanımlarını geri vererek gelişmekte olan ülke para birimlerinin karışık seyir izlediği günde %0,82 kayıpla 5,26 seviyesinden günü tamamladı. Tahvil piyasasında ise işlem hacimleri kısa vadeli kıymetlerde yoğunlaşırken 990 milyon TL’lik toplam hacim ile dünkü işlem hacminin altında kalınırken, 2 yıllık gösterge tahvil bileşik faizi 2 baz puan düşüşle %20,26, 10 yıllık gösterge tahvil bileşik faizi ise 9 baz puan yükselişle %16,68 seviyesinden günü tamamladı. TL likidite tarafında ise TCMB 14 milyar TL’lik dönüşüne karşı 16 milyar TL’lik haftalık repo ihalesi açarken gün sonunda toplam fonlama tutarı 125 milyar TL, ortalama fonlama maliyeti ise %24,00 seviyesinde gerçekleşti. Bugün yurt içinde açıklanacak önemli bir veri bulunmazken, ABD’de 3.çeyrek GSYİH, dış ticaret dengesi ve yeni konut satış verileri takip edilecek. Tahvil piyasasında yeni günde faizlerin mevcut seviyelerini koruması beklenebilir. 
 
Makale Listesine Dönmek İçin Tıklayınız..
Piyasa verileri 15 dakika gecikmelidir

YASAL UYARI

BIST(Borsa İstanbul) isim ve logosu 'Koruma Marka Belgesi' altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayımlanamaz.Veriler FOREKS tarafından sağlanmaktadır.


Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.


© S&P Dow Jones Indices LLC 2014. All rights reserved.