Hazine Yorumu
20.11.2018
Veri gündeminin zayıf olduğu haftanın ilk işlem gününde, gelişmekte olan ülke kurlarında gözlenen olumlu havaya paralel USD/TL paritesi 5,30-5,37 bandında işlem gördü ve günü 5,33 seviyesinden tamamladı. Böylece bu ay içinde satışlar ile beşinci kez denenen fakat kırılamayan 5,30 seviyesi önemli bir direnç noktası haline gelmiş oldu. Tahvil piyasasında ise faiz oranlarının yatay seyrettiği günde piyasa işlem hacmi 1,1 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, hacimlerinin orta vadeli kıymetlerde yoğunlaştığı izlendi. Bu çerçevede 2 yıllık gösterge tahvil bileşik faizi 12 baz puan yükselişle  %20,31, 10 yıllık gösterge tahvil bileşik faizi ise 5 baz puan gerileyerek %16,64 seviyesinden günü tamamladı. TL likidite tarafında ise TCMB 1 milyar TL’lik haftalık repo ihalesi açarken, gün sonunda toplam fonlama tutarı 115 milyar TL, ortalama fonlama maliyeti ise %24,00 seviyesinde gerçekleşti. Bugün yurt dışı piyasalarda ABD’de açıklanacak olan inşaat izinleri verisi izlenecekken, yurt içinde ise merkezi hükümet borç stoku ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın düzenleyeceği 18.11.2020 vadeli kira sertifikası ihracı takip edilecek. Tahvil piyasasında yeni günde faizlerin mevcut seviyelerini koruması beklenebilir.  
 
Makale Listesine Dönmek İçin Tıklayınız..
Piyasa verileri 15 dakika gecikmelidir

YASAL UYARI

BIST(Borsa İstanbul) isim ve logosu 'Koruma Marka Belgesi' altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayımlanamaz.Veriler FOREKS tarafından sağlanmaktadır.


Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.


© S&P Dow Jones Indices LLC 2014. All rights reserved.