Hazine Yorumu
02.11.2018

ABD Doları dün gelişmiş ve gelişmekte olan ülke para birimlerine karşı değer kaybederken, Türk Lirası önceki günkü kayıplarını geri alarak günü 5,52 seviyesi ile tamamladı. Türk Lirası varlıkların değer kazandığı günde tahvil piyasasında işlem hacimleri tüm vadelerde artarken vergi düzenlemelerinin etkisiyle orta ve uzun vadeli kıymetlerde faizlerin sınırlı yükseldiği izlendi. Bu çerçevede 2 yıllık gösterge tahvil bileşik faizi %24,24’e gerilerken, 10 yıllık gösterge tahvil bileşik faizi ise %18,59’a yükseldi. TL likidite tarafında TCMB 23 milyar TL’lik dönüşüne karşın 12 milyar TL’lik haftalık repo ihalesi açarken, gün sonunda toplam fonlama tutarı 142 milyar TL, ortalama fonlama maliyeti ise %24,00 seviyesinde gerçekleşti. Bugün yurt içinde önemli bir veri açıklamasının olmayacağı günde yurt dışı piyasalarda Euro Bölgesi imalat PMI ile ABD tarım dışı istihdam ve işsizlik verileri takip edilecek. Tahvil piyasasında yeni günde Pazartesi günü açıklanacak olan enflasyon datası öncesi mevcut seviyelerin korunması beklenebilir. 

Makale Listesine Dönmek İçin Tıklayınız..
Piyasa verileri 15 dakika gecikmelidir

YASAL UYARI

BIST(Borsa İstanbul) isim ve logosu 'Koruma Marka Belgesi' altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayımlanamaz.Veriler FOREKS tarafından sağlanmaktadır.


Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.


© S&P Dow Jones Indices LLC 2014. All rights reserved.