Hazine Yorumu
18.10.2018

Dün ABD ile ilişkilere yönelik olumlu beklentilerle 5,71-5,67 bandında işlem gören USD/TL paritesinde, akşam üzeri ABD dış işleri bakanının yaptırımların kısa zaman içinde kaldırılacağına yönelik açıklamalarıyla aşağı yönlü hareket izlendi.  USD/TL paritesi gelişmekte olan ülke piyasalarına göre pozitif ayrışırken, günü 5,59 ile tamamladı. Tahvil piyasasında ise işlem hacimleri genel olarak artarken, özellikle kısa ve orta vadeli kıymetlerde işlemlerin yoğunlaştığı izlendi. Gösterge tahvillerde işlem hacmi görece düşük kalırken 2 yıllık gösterge tahvil bileşik faizi %26,52, 10 yıllık gösterge tahvil bileşik faizi  ise %17,90 seviyesine geriledi. TL likidite tarafında TCMB, 15 milyar TL’lik haftalık repo ihalesi açarken, gün sonunda toplam fonlama tutarı 142 milyar TL, ağırlıklı ortalama fonlama maliyeti ise %24,00 seviyesinde gerçekleşti. Bugün yurt içinde veri açıklamasının olmayacağı günde ABD’de işsizlik haklarından yararlanma başvuruları ile Philadelphia FED imalat endeksi verileri takip edilecek. Tahvil piyasasında yeni günde sınırlı alıcılı seyir  beklenebilir. 

Makale Listesine Dönmek İçin Tıklayınız..
Piyasa verileri 15 dakika gecikmelidir

YASAL UYARI

BIST(Borsa İstanbul) isim ve logosu 'Koruma Marka Belgesi' altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayımlanamaz.Veriler FOREKS tarafından sağlanmaktadır.


Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.


© S&P Dow Jones Indices LLC 2014. All rights reserved.