Hazine Yorumu
16.10.2018
Geçtiğimiz Cuma günü Rahip Brunson davasının beklentiler doğrultusunda sonuçlanmasının ardından oluşan olumlu hava dün de etkisini sürdürdü. Gelişmekte olan ülke piyasaları için risk iştahı artarken Türk Lirası dolara karşı en çok değer kazanan para birimi olurken USD/TL paritesi 5,78 ile günü kapattı. Tahvil piyasasında ise işlem hacimleri orta ve uzun vadelerde yoğunlaşırken faizler tüm vadelerde geriledi. Bu çerçevede 2 yıllık gösterge tahvil bileşik faizi %26,60, 10 yıllık gösterge tahvil bileşik faizi %18,59 seviyesinden günü tamamladı. TL likidite tarafında TCMB, 8 milyar TL’lik haftalık repo ihalesi açarken, gün sonunda toplam fonlama tutarı 144,2 milyar TL, ağırlıklı ortalama fonlama maliyeti ise %24,01 seviyesinde gerçekleşti. Bugün yurt içinde Ağustos ayı sanayi üretimi verisi, yurt dışında ise Euro Bölgesi Ağustos ayı ticaret dengesi verileri ile ABD’de Eylül ayı sanayi üretimi verileri takip edilecek. Yeni günde tahvil piyasasında faizlerde sınırlı alıcılı seyir beklenebilir. 
 
Makale Listesine Dönmek İçin Tıklayınız..
Piyasa verileri 15 dakika gecikmelidir

YASAL UYARI

BIST(Borsa İstanbul) isim ve logosu 'Koruma Marka Belgesi' altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayımlanamaz.Veriler FOREKS tarafından sağlanmaktadır.


Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.


© S&P Dow Jones Indices LLC 2014. All rights reserved.