Hazine Yorumu
15.10.2018

Hafta boyunca iyimser beklenti ile fiyatlara yansıtılan Rahip Brunson davasının Cuma günü beklentiler paralelinde sonuçlanması ile TL varlıklarda önemli kazanımlar yaşandı. Döviz piyasasında Türk Lirası gelişmekte olan ülke para birimleri içinde ABD Dolarına karşı hem günü hem de haftayı en çok değer kazanan para birimi olarak kapattı. Tahvil piyasasında ise enflasyonla mücadele programı ile gerilemeye başlayan faiz oranları Cuma günü de tüm vadelerde düşüşüne devam etti. İşlem hacmi uzun vadeli kıymetlerde yoğunlaşırken 2 yıllık gösterge tahvil bileşik faizi %26,80, 10 yıllık gösterge tahvil bileşik faizi %19,06 seviyesinden günü ve haftayı tamamladı. TL likidite tarafında TCMB, 67 milyar TL’lik haftalık repo ihalesi açarken, gün sonunda toplam fonlama tutarı 148 milyar TL, ağırlıklı ortalama fonlama maliyeti ise %24,00 seviyesinde gerçekleşti. Bugün yurt dışında fiyatlamaları etkileyecek önemli bir veri bulunmazken yurt içinde Temmuz ayı işgücü istatistikleri ile Eylül ayı Merkezi Yönetim Bütçe verileri açıklanacak. Olumlu havanın bugün de devam etmesi beklenebilir.

Makale Listesine Dönmek İçin Tıklayınız..
Piyasa verileri 15 dakika gecikmelidir

YASAL UYARI

BIST(Borsa İstanbul) isim ve logosu 'Koruma Marka Belgesi' altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayımlanamaz.Veriler FOREKS tarafından sağlanmaktadır.


Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.


© S&P Dow Jones Indices LLC 2014. All rights reserved.