Hazine Yorumu
12.10.2018

Dün Ağustos ayı cari işlemler dengesi rakamları açıklandı. Veriye göre cari işlemler dengesi 2,6 milyar dolar fazla verirken, 12 aylık cari açık 51,1 milyar dolara geriledi. Veri ile aynı zamanda 2015 yılından bu yana ilk kez fazla verilmiş oldu. Olumlu verinin ardından Türk Lirası dolara karşı pozitif ayrışırken USD/TL paritesi gün içinde en düşük 5,95 seviyesini gördü. Tahvil piyasasında ise uzun vadeli kıymetlerde işlem hacmi yükselirken 2 ve 10 yıllık gösterge tahvilde kapanış bileşik faizleri önceki güne göre değişmeyerek sırasıyla % 27 ve % 20,07 olarak günü tamamladı. TL likidite tarafında TCMB, 25 milyar TL’lik haftalık repo ihalesi açarken, gün sonunda toplam fonlama tutarı 149 milyar TL, ağırlıklı ortalama fonlama maliyeti ise %24,00 seviyesinde gerçekleşti. Bugün Euro Bölgesi Ağustos ayı sanayi üretimi ile ABD’de ithalat fiyat endeksi ve Michigan tüketici beklentileri verileri takip edilecek. Yurt içinde ise piyasalar bugün ABD’li rahip Brunson davasına odaklanacak. Davada çıkacak karara göre tahvil piyasasında faizlerin yön bulması beklenebilir. 

Makale Listesine Dönmek İçin Tıklayınız..
Piyasa verileri 15 dakika gecikmelidir

YASAL UYARI

BIST(Borsa İstanbul) isim ve logosu 'Koruma Marka Belgesi' altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayımlanamaz.Veriler FOREKS tarafından sağlanmaktadır.


Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.


© S&P Dow Jones Indices LLC 2014. All rights reserved.