Hazine Yorumu
10.10.2018
Dün Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak  enflasyonla mücadele programını açıkladı. Kur dalgalanmalarının oluşturduğu olumsuz etkinin yarattığı fiyatlamalarda dengelenme sağlamayı amaçladıklarını belirtti. Açıklamaların ardından USD/TL paritesi 6,12 seviyelerinde dar bantta işlem görürken, tahvil piyasasında işlem hacmi düşük seyretti ve faizler her vadede geriledi. Bu çerçevede 2 yıllık gösterge tahvil bileşik faizi %26,38 olurken, 10 yıllık gösterge tahvil bileşik faizi ise %20,57’ye geriledi. TL likidite tarafında TCMB, 23 milyar TL’lik haftalık repo ihalesi açarken, gün sonunda toplam fonlama tutarı 163 milyar TL, ağırlıklı ortalama fonlama maliyeti ise %24,00 seviyesinde gerçekleşti. Bugün yurt içinde açıklanacak önemli bir veri akışı bulunmazken ABD’de Eylül ayı üretici fiyat endeksi verileri takip edilecek. Tahvil piyasasında yeni günde enflasyonla mücadele kapsamında atılan adımların oluşturduğu iyimserlikle faizlerin sınırlı gerilemesi beklenebilir.  
 
Makale Listesine Dönmek İçin Tıklayınız..
Piyasa verileri 15 dakika gecikmelidir

YASAL UYARI

BIST(Borsa İstanbul) isim ve logosu 'Koruma Marka Belgesi' altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayımlanamaz.Veriler FOREKS tarafından sağlanmaktadır.


Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.


© S&P Dow Jones Indices LLC 2014. All rights reserved.