Hazine Yorumu
03.10.2018
Petrol fiyatlarındaki yükselişe paralel gelişmekte olan ülke para birimlerinde oluşan değer kaybı nedeniyle, güne 5,93 seviyesi ile başlayan USD/TL paritesi 6,00 seviyesi ile günü tamamladı. Tahvil piyasasında da işlem hacimleri düşerken satış yönlü seyir izlendi. Bu çerçevede 2 yıllık gösterge tahvilde bileşik faiz %26,06 olurken, 10 yıllık gösterge tahvil bileşik faizi ise %18,30’a yükseldi. TL likidite tarafında TCMB, 27 milyar TL’lik haftalık repo ihalesi açarken, gün sonunda toplam fonlama tutarı 144 milyar TL, ağırlıklı ortalama fonlama maliyeti ise %24,00 seviyesinde gerçekleşti. Bugün ABD’de ADP tarım dışı istihdam ve ISM imalat dışı satın alma endeksi verileri açıklanacakken, yurtiçi gündemde ise enflasyon datası takip edilecek. Açıklanacak olan enflasyon verisinin tahvil piyasasında faizlerin seyrinde belirleyici olması beklenebilir.  
 
Makale Listesine Dönmek İçin Tıklayınız..
Piyasa verileri 15 dakika gecikmelidir

YASAL UYARI

BIST(Borsa İstanbul) isim ve logosu 'Koruma Marka Belgesi' altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayımlanamaz.Veriler FOREKS tarafından sağlanmaktadır.


Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.


© S&P Dow Jones Indices LLC 2014. All rights reserved.