Hazine Yorumu
01.10.2018
Haftanın son işlem gününde USD/TL paritesi 6,00 sınırında işlem görürken, haftayı 6,02 seviyesi ile tamamladı. TL cinsi varlıklarda alıcılı seyir devam ederken, tahvil piyasasında işlem hacminin arttığı ve tüm vadelerde faizlerin gerilediği izlendi. Bu çerçevede 2 yıllık gösterge tahvilde bileşik faiz %25,82’ye gerilerken, 10 yıllık gösterge tahvil bileşik faizi ise %17,92 seviyesi ile haftayı tamamladı. TL likidite tarafında TCMB, 44 milyar TL’lik  haftalık repo ihalesi açarken, gün sonunda toplam fonlama tutarı 161 milyar TL, ağırlıklı ortalama fonlama maliyeti ise %24,01 seviyesinde gerçekleşti. Hazine ve Maliye Bakanlığı Ekim-Aralık dönemi borçlanma programını açıklayarak, Ekim ayında 3,2 milyar TL’lik iç borç servisine karışılık toplam 3,5 milyar TL’lik iç borçlanma planladığını duyurdu. Bugün yurt içinde imalat PMI verileri açıklanacakken, yurtdışı piyasalarda FOMC üyesi Bostic’in konuşması takip edilecek. Tahvil piyasasında yeni günde faizlerin mevcut seviyelerini koruması beklenebilir. 
 
Makale Listesine Dönmek İçin Tıklayınız..
Piyasa verileri 15 dakika gecikmelidir

YASAL UYARI

BIST(Borsa İstanbul) isim ve logosu 'Koruma Marka Belgesi' altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayımlanamaz.Veriler FOREKS tarafından sağlanmaktadır.


Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.


© S&P Dow Jones Indices LLC 2014. All rights reserved.