Hazine Yorumu
28.09.2018
Dün bankacılık sektörüne yönelik iyimser beklentilerin devam etmesiyle TL cinsi varlıklarda alıcılı seyir izlendi. Türk Lirası gelişmekte olan ülke para birimleri içinde dolara karşı en çok değer kazanan para birimi olarak günü 5,97 seviyesi ile tamamladı. Tahvil piyasasında işlem hacimleri yükselirken uzun vadeli kıymetlerde faizlerde gerileme izlendi. Bu çerçevede 2 yıllık gösterge tahvilde bileşik faiz %25,94 olurken, 10 yıllık gösterge tahvil bileşik faizi ise %18,02 seviyesinden günü tamamladı. TL likidite tarafında TCMB, 34 milyar TL’lik  haftalık repo ihalesi açarken, gün sonunda toplam fonlama tutarı 157 milyar TL, ağırlıklı ortalama fonlama maliyeti ise %24,08 seviyesinde gerçekleşti. Bugün yurt içinde dış ticaret dengesi verileri ile Hazine ve Maliye Bakanlığının borçlanma programı açıklanacak. Yurt dışı piyasalarda ise Euro Bölgesi çekirdek TÜFE verileri ile ABD’de açıklanacak olan kişisel tüketim verileri takip edilecek. USD/TL paritesindeki iyimserliğe paralel tahvil piyasasında yeni günde faizlerin sınırlı gerilemesi  beklenebilir. 
 
Makale Listesine Dönmek İçin Tıklayınız..
Piyasa verileri 15 dakika gecikmelidir

YASAL UYARI

BIST(Borsa İstanbul) isim ve logosu 'Koruma Marka Belgesi' altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayımlanamaz.Veriler FOREKS tarafından sağlanmaktadır.


Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.


© S&P Dow Jones Indices LLC 2014. All rights reserved.