Hazine Yorumu
27.09.2018
Piyasaların FED faiz kararını beklediği günde tahvil piyasasında işlem hacimleri düşük seyrederken, USD/TL paritesi dar bantta işlem gördü ve 6,10 seviyesi ile günü tamamladı. Bu çerçevede 2 yıllık gösterge tahvilde bileşik faiz %25,70 olurken, 10 yıllık gösterge tahvil bileşik faizi ise %18,49 seviyesinden günü tamamladı. TL likidite tarafında TCMB, 30 milyar TL’lik  haftalık repo ihalesi açarken, gün sonunda toplam fonlama tutarı 157 milyar TL, ağırlıklı ortalama fonlama maliyeti ise %24,05 seviyesinde gerçekleşti. Bugün yurtiçinde önemli bir veri akışı beklenmezken, ABD’de çekirdek dayanıklı mal siparişleri ve 2.çeyreklik GSYH verileri ile ECB Başkanı Draghi’nin konuşması takip edilecek. Tahvil piyasasında yeni günde faizlerin mevcut seviyelerini koruması beklenebilir. 
 
Makale Listesine Dönmek İçin Tıklayınız..
Piyasa verileri 15 dakika gecikmelidir

YASAL UYARI

BIST(Borsa İstanbul) isim ve logosu 'Koruma Marka Belgesi' altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayımlanamaz.Veriler FOREKS tarafından sağlanmaktadır.


Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.


© S&P Dow Jones Indices LLC 2014. All rights reserved.