Hazine Yorumu
25.09.2018

Haftanın ilk işlem gününde Yeni Ekonomik Program (YEP) kapsamında bankacılık sektörüne yönelik mali durum tespit çalışmalarının verdiği iyimserlik ile güne 6,30 seviyesi ile başlayan USD/TL paritesi günü 6,16 ile kapattı. Türk Lirası, gelişmekte olan ülke para birimlerine göre en çok değer kazanan para birimi olarak günü tamamladı. Tahvil piyasasında işlem hacimleri düşük kalırken faizlerin gerilediği izlendi. Bu çerçevede 2 yıllık gösterge tahvil bileşik faiz %25,55 olurken, 10 yıllık gösterge tahvil bileşik faizi ise %18,69  seviyesinden günü tamamladı. TL likidite tarafında TCMB 26 milyar TL’lik  haftalık repo ihalesi açarken, gün sonunda toplam fonlama tutarı 165 milyar TL, ağırlıklı ortalama fonlama maliyeti ise %24,05 seviyesinde gerçekleşti. Yurt içi ve yurt dışında piyasaları etkileyecek veri akışının olmayacağı günde Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın 23.09.2020 vadeli kira sertifikası ihracı ile 08.11.2023 vadeli TÜFE’ye endeksli tahvil ihracı takip edilecek. Tahvil piyasasında ihaleler öncesi sınırlı satıcılı seyir beklenebilir. 

 
Makale Listesine Dönmek İçin Tıklayınız..
Piyasa verileri 15 dakika gecikmelidir

YASAL UYARI

BIST(Borsa İstanbul) isim ve logosu 'Koruma Marka Belgesi' altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayımlanamaz.Veriler FOREKS tarafından sağlanmaktadır.


Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.


© S&P Dow Jones Indices LLC 2014. All rights reserved.