Hazine Yorumu
20.09.2018

Türkiye Bankalar Birliği dün yaptığı açıklamada bankaların ticari borçlularla yapacakları yeniden yapılandırma sözleşmelerinde uyulacak prensipleri düzenleyen protokolün imzalandığını bildirdi. Söz konusu gelişme ve bugün açıklanacak orta vadeli plana ilişkin olumlu beklentilerle TL cinsi varlıklarda alıcılı seyir izlenirken, USD/TL paritesi 6,24 seviyesinin altını test etti. Tahvil piyasasında ise faizler kısa vadede yükselirken orta-uzun vadelerde geriledi. Bu kapsamda 2 yıllık gösterge tahvil bileşik faiz % 25,40 olurken, 10 yıllık gösterge tahvil bileşik faizi ise %18,65  seviyesinden günü tamamladı. TL likidite tarafında TCMB 32 milyar TL’lik  haftalık repo ihalesi açarken, gün sonunda ağırlıklı ortalama fonlama maliyeti %24 seviyesinde oluşurken toplam fonlama 143 milyar TL olarak gerçekleşti. Bugün ABD’de Philadelphia FED imalat endeksi ve mevcut konut satışları verileri; yurt içinde ise orta vadeli plan açıklanacak. Tahvil piyasasında bugün sınırlı alıcılı seyir izlenmesi beklenebilir. 

Makale Listesine Dönmek İçin Tıklayınız..
Piyasa verileri 15 dakika gecikmelidir

YASAL UYARI

BIST(Borsa İstanbul) isim ve logosu 'Koruma Marka Belgesi' altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayımlanamaz.Veriler FOREKS tarafından sağlanmaktadır.


Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.


© S&P Dow Jones Indices LLC 2014. All rights reserved.