Hazine Yorumu
04.09.2018
Yurt içinde dün Ağustos ayı enflasyonu %2,3 ile beklentiler çerçevesinde artarken, yıllık enflasyon da %17,90 oldu. Verinin ardından TCMB tarafından yapılan açıklamada enflasyon görünümüne ilişkin gelişmelerin fiyat istikrarı açısından önemli risklere işaret ettği ve fiyat istikrarını desteklemek amacıyla gerekli tepkinin verileceği ifade edildi. Açıklamaların etkisi ile TL cinsi varlıklarda alıcılı seyir izlenirken, tahvil piyasasında faizler tüm vadelerde geriledi ve 2 yıllık gösterge tahvil bileşik faizi %24,39, 10 yıllık gösterge tahvil bileşik faizi ise %21,23 seviyesinden günü tamamladı. TL likidite tarafında TCMB  haftalık repo ihalesi açmazken, gün sonunda ağırlıklı ortalama fonlama maliyeti %19,25 seviyesinde gerçekleşti. Bugün ABD’de ISM imalat endeksi verisi açıklanacak. Tahvil piyasasında yeni günde faizlerin gerilemesi beklenebilir. 
 
Makale Listesine Dönmek İçin Tıklayınız..
Piyasa verileri 15 dakika gecikmelidir

YASAL UYARI

BIST(Borsa İstanbul) isim ve logosu 'Koruma Marka Belgesi' altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayımlanamaz.Veriler FOREKS tarafından sağlanmaktadır.


Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.


© S&P Dow Jones Indices LLC 2014. All rights reserved.