Tarih: 09/11/2018
Haberin Adı : ***GEREL* *INFO*** İNFO YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.( Toptan Alış Satış İşlemi Bildirimi
***GEREL******INFO*** İNFO YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.( Toptan Alış Satış İşlemi Bildirimi )İlgili Şirketler [GEREL]İlgili Fonlar []TürkçeToptan Alış Satış İşlemi Yapılan Açıklama Güncelleme mi?Hayır (No) Yapılan Açıklama Düzeltme mi?Hayır (No) Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi- Bildirim İçeriği AçıklamalarGersan Elektrik Ticaret Ve Sanayi A.Ş.'nin tahsisli sermaye artırımına  ilişkin Borsa İstanbul A.Ş.'ye yapılan toptan alış satış işlemlerine  ilişkin başvurusu BORSA İSTANBUL A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE Gersan Elektrik Ticaret Ve Sanayi A.Ş.("Şirket") sermayesinin 50.000.000 TL'den 55.304.947 TL'ye artırılması dolayısıyla, ihraç edilecek 5.304.947 TL nominal değerli payların, ortaklarının rüçhan haklarının kısıtlanması suretiyle, tahsisli olarak 1 TL nominal değerli pay için 6,59 TL fiyatla alıcı Yüksel KARDEŞ'e Kurumumuz aracılığıyla (alıcı/satıcı üye) toptan alış satış işlemleri kapsamında satılacaktır. Bu çerçevede satışa konu paylar, Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. nezdinde, 13.11.2018 tarihinde "Borsa'da işlem gören nitelikte" ihraç edilmektedir. Kurulun VII-128.1 sayılı Pay Tebliği'nin (Pay Tebliği) 13/5 hükmü uyarınca, 1 TL nominal bedelli tahsisli satış fiyatının, Yüksel KARDEŞ tarafından Gem Global Yield Fund LLC SCS'ye (GEM) ödünç verilen 5.304.947 nominal adet Şirket payının 22.03.2018- 29.03.2018 dönem aralığında ağırlıklı ortalama satış fiyatı olan 6,59 TL olarak belirlenmiştir. Satış işleminin 13.11.2018 tarihinde gerçekleştirilmesi öngörülmekte olup, alıcı ve satıcı taraflar, takas işlemini Borsa dışında gerçekleştireceklerdir. Borsa dışında gerçekleştirilecek takas işlemi için alıcı ve satıcı taraflarca imzalanan ibranameler ilişikte sunulmuştur. Satışa konu paylar üzerinde devir veya satışı engelleyici rehin, haciz, teminat v.b. herhangi bir kayıt bulunmamaktadır. Söz konusu işlemin Borsanız Toptan Alış Satış İşlemlerine ilişkin Uygulama Usul ve Esasları kapsamında gerçekleştirilmesi hususunu değerlendirmelerinize sunarız.Saygılarımızla,  İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/718848BIST
Diğer Haberlere Buradan Ulaşabilirsiniz..
Piyasa verileri 15 dakika gecikmelidir

YASAL UYARI

BIST(Borsa İstanbul) isim ve logosu 'Koruma Marka Belgesi' altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayımlanamaz.Veriler FOREKS tarafından sağlanmaktadır.


Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.


© S&P Dow Jones Indices LLC 2014. All rights reserved.