Tarih: 09/11/2018
Haberin Adı : ANALİZ-Petrol Fiyatları(IşıkFX)
IşıkFX ( http://www.isikfx.com ) Tarafından Hazırlanan Petrol Analizi: "BRENT PETROL Çin'in Ekim ayındaki Petrol ithalatı bir önceki yıla göre %32 oranında artarak 9 Milyon 610 Bin varil seviyesine ulaştı. Bu denli büyük bir artış, dün özellikle sabah saatlerinde emtia fiyatlamalarını yukarı yönlü desteklerken, günün devamında tekrardan ayyuka çıkan arz fazlası endişeleri sert satışları beraberinde getirdi. Özellikle ABD'nin günlük üretimini 11.6 Milyon varile çıkarması ve hali hazırda pazarda İran Petrolü'nün de 6 ay daha var olma durumu bu endişeleri desteklerken, küresel ekonomik yavaşlama baskılarının da etkileri gözükmekte. Diğer yandan Wall Street Journal'a dayandırılan haberde Suudi Arabistan, 60 yıldır var olan OPEC'in dağılması sonrası emtia piyasalarına etki edebilecek sonuçları araştırmakta. Şu anlık resmi açıklama olmasa da, son dönemde yüksek Petrol fiyatlamaları ve Kaşıkçı cinayeti konusunda aldıkları ağır eleştiriler, Krallığın böle bir tasarrufta bulunabilme olasılığını artırmakta. Bugün ise ABD'den Baker Hughes Sondaj Kuyu Sayıları takip edilecek. Ayrıca önemli Petrol üretici ülkelerden gelebilecek açıklamalar da fiyatlamalara etki edebilir. Teknik olarak baktığımızda ise fiyatlamaların 70.50 destek seviyesi üzerinde yer aldığı görülmekte. Buranın aşağı yönlü kalıcılıkla geçilmesi durumunda en son Nisan ayında görülen 70 Dolar altı fiyatlamaları gündeme getireceği gibi, satışları hızlandırabilir. Tekrardan görülebilecek yukarı yönlü ataklarda ise 70.95, 71.30 ve 71.50 dirençleri izlenebilir." ****** Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırımdanışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti,aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyenbankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum vetavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerinedayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. *******
Diğer Haberlere Buradan Ulaşabilirsiniz..
Piyasa verileri 15 dakika gecikmelidir

YASAL UYARI

BIST(Borsa İstanbul) isim ve logosu 'Koruma Marka Belgesi' altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayımlanamaz.Veriler FOREKS tarafından sağlanmaktadır.


Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.


© S&P Dow Jones Indices LLC 2014. All rights reserved.